Āda ap acīm = sejas āda?

Publicēts

Šoreiz par to, kā rūpēties par tik delikātu zonu kā ādu ap acīm! 

Āda ap acīm ir maigāka un plānāka nekā pati sejas āda. Turklāt šajā apvidū ir mazāk tauku dziedzerīšu. Tāpēc acu kopšana jebkuram ādas tipam prasa īpašu uzmanību un pacietību jebkurā vecumā: jaunībā, lai nerastos tumši loki zem acīm un neveicinātu priekšlaicīgu novecošanos, savukārt vecākos gados, lai samazinātu jau esošo krunciņu esamību un novērstu to veidošanos.

Kā noņemt acu grimu?

Pirms adekvātas sejas tīrīšanas procedūras uzsākšanas ir nepieciešams noņemt dekoratīvo kosmētiku, kas ir ap acīm. Skropstu tuša un acu ēnas ir jānotīra ar speciāli tam paredzētiem līdzekļiem. Kā to darīt? Iesākumā vispirms siltā ūdenī saslapina vates tamponiņu un uz tā uzpilina attīrošo šķīdumu acīm.

maxresdefault (1)

 

Plakstiņus neiesaka berzt un kairināt ar attīrošiem līdzekļiem, bet gan ar vieglām kustībām un piespiežot tamponus vairākas sekundes pie aizvērtām acīm viegli notīrīt kosmētikas paliekas.

Ja ir nepieciešams pirms kāda pasākuma vēlreiz uzklāt grimu, pirms tam obligāti ir jānotīra acu zona īpaši rūpīgi. Ja plakstiņu apvidū paliks nedaudz grima un/vai attīrošā līdzekļa, tad plakstiņi būs eļļaini un Jūsu jaunais grims izplūdīs!

Acu krēms?

Kā jau tika skaidrots, āda ap acīm ir plānāka un sausāka nekā pati sejas āda, līdz ar to ir nepieciešama savlaicīga ādas mitrināšana jebkurā vecumā.  Mitrināšanai šajā gadījumā lieliski derēs uz hialurona bāzes veidoti serumi vai krēmi, kas paredzēti  ādai ap acīm. Tos lieto divas reizes dienā: no rīta pirms dienas kosmētikas uzklāšanas un vakarā pēc tās noņemšanas. Jāatceras, ka āda šajā apvidū ir maiga un vieglāk pakļaujas ārējās vides nelabvēlīgai iedarbībai kā piemēram saulei, vējam. Līdz ar to vienmēr rekomendē saules aizsargkrēmus uzklāt arī uz ādu acu zonā ne mazāku par SPF* 50+ (*Sun Protection Factor)!

Acu krēmi/serumi iedarbojas dažādi. Vieni maskē sīkās ādas nepilnības optiski padarot ādu gludāku, aizpildot sīkās ādas krunciņas, papildus tajos ir saules aizsargfaktors. Šie krēmi ir piemēroti lietošanai dienas apstākļos, kur ir nepieciešama aizsardzība. Savukārt kopjošie krēmi mitrina ādu, palēlinot ādas priekšlaicīgu novecošanos.

Labsajūtai – acu kompreses! 

dap-goi-tra

Apsārtušām un nogurušām acīm, kurām ir tendence uz “maisiņu” veidošanos palīdz kompreses, ko liek uz attīrītām no kosmētikas acīm. Kā to darīt? Vienkārši samērcē divus vates diskus,  atšķaidītā kumelīšu ekstraktā vai tējas maisiņus (atdzesēta tēja līdz istabas temperatūrai) vai melnajā tējā un uzliec uz aizvērtiem acu plakstiņiem. Kompreses turēšanas ilgums 5-20 minūtēm. Pēc tam nepieciešams acu zonas ādu ieziest ar acu krēmu.