Patiesi ne tikai modes, interjera un kulinārijas nozarēs, bet arī medicīnā, it īpaši visā, kas saistīts ar estētisko medicīnu, katru sezonu parādās jaunas tendences vai trendi, lai ādas kopšanu padarītu efektīvāku, ādu veselāku un skaistāku!
Šajā rakstā Jūs sīkāk uzzināsiet par sejas kopšanas trendiem 2016:
Ādas kopšanas pamatpostulāti
Anti-age dzīvesstils
Agrīna ādas biostimulācija
Pildvielas
Lai sasniegtu labāko rezultātu, vērts atcerēties par ikdienas kopšanas pamprincipiem, lai uzturētu ādu fizioloģiski veselīgā stāvoklī:
- Ādas kopšana atbilstoši savam ādas tipam (Patiesais sejas ādas tips, Ādas kopšanas pamatprincipi)
- Saules aizsargfaktoru lietošana (Ādas fototips, nosaki to ar online testa palīdzību!)
- Pilnvērtīga mitrināšana ‘’no iekšpuses un ārpuses’’- 2-3L ūdens dienā, mitrinoši krēmi, emulsijas, mitrinošas maskas ar kolagēnu vai hialuronskābi
- Regulāras fiziskas aktivitātes svaigā gaisā
- Sabalansēts uzturs – īpašu uzmanību pievēršot nepiesātinātajām Omega-6, Omega-3 taukskābēm un to attiecībai 16:1 kā arī taukos šķīstošajiem K,E,D,A vitamīniem, B grupas vitamīniem un cinkam, selēnam.
Kā zināms, saules stari ir vienīgais eksogēnais (tas ko mēs varam ietekmēt) faktors, kas paātrina ādas fotonovecošanos, to mēdz saukt arī par solāro (saules) elastozi. Cilvēkiem, kam lielāko dienas daļu nākas pavadīt ārtelpās – jūrnieki, zemnieki, u.c. šis process notiek straujāk un izteiktāk (Raksts: Kā uz Tevi skatās saule?).
Tomēr visiem pēc 20 g.vecuma āda kļūst plānāka, sausāka. Tas skaidrojams ar izmaiņām epidermā- tā kļūst plānāka, zemādas taukaudu samazinās , zūd saistaudu elasticitāte un ūdens, zemādas kapilāri kļūst plānāki. Samazinās arī tauku un sviedru dziedzeru sekrēcija.
Šo dabīgo ādas novecošanās procesu var attālināt ar dzīvesveida izmaiņām, pašlaik pētījumi pierādījuši faktorus, kuri visciešāk saistīti ar ādas novecošanās procesiem.
Kas tie ir un kā no tiem izvairīties?
Ādas kopšanas trends 2016 nr.1: Anti-age dzīvesstils
Ne mazāk nozīmīga ādas kopšanas trenda 2016 koncepta sastāvdaļa ir arī uzturs. Šeit saraksts ar produktiem, kuri palīdz ķermeņa šūnu, tai skaitā ādas atjaunošanās procesos:
- Krāsaini augļi un dārzeņi– satur antioksidantus (zaļie lapu salāti, sarkanie tomāti, mellenes, burkāni), kas kavē šūnu bojāšanos. Katrā maltītē pusi no porcijas iekļaujiet dārzeņus un augļus, mērķis- 5-9 porcijas/dienā. 3 specifiskie antioksidanti: C vitamīns, cinks un beta karotīns aizsargā redzi no makulas deģenerācijas- visbiežāko iemeslu redzes zudumam pēc 64 gadu vecuma. Spināti, kale kāposts, kolrābji, kukurūza (ne konservētā), paprika, apelsīni– pilnvērtīgi un vitamīniem bagāti produkti, kas, interesanti, arī aizkavē grumbu veidošanos (sevišķi zaļie un dzeltenie dārzeņi). Spēcīgs antioksidants- resveratrols atrodams arī vīnogās un sarkanvīnā, tas kavē vēža, sirds slimību un pāragru novecošanos.
- Pilngraudi- auzas, kvinoja, mieži, brūnie rīsi– satur daudz šķiedrvielu, samazina risku turpmāk dzīvē saslimt ar cukura diabētu. Ieteicams 3 porcijas/dienā.
- Zivis- omega 3 taukskābju avots ir treknas zivis, kas ilgtermiņā profilaktiski novērš kardiovaskulāro slimību, insulta attīstību un pat aizkavē Alcheimera slimības rašanos. Ieteicams ēdienkartē iekļaut lasi, foreli vai tunci (ja izvēlaties konservos, tad savā sulā) 2 reizes/nedēļā.
- Kalcijs- piena produkti ar zemu tauku saturu ir bagāti ar kalciju un D vitamīnu, kas palīdz izvairīties no osteoporozes un normalizēt holesterola līmeni asinīs, samazinot kardiovaskulāro risku (tas neattiecas uz treknu pienu, sviestu, krējumu utt, kuriem ir pretējs efekts). Ja uzturā nelietojat piena produktus, alternatīva ir sojas un citu augu (mandeļu, rīsu) pieni, kas ir īpaši bagātināti ar kalciju, B2, B12 un D vitamīnus.
- Rieksti- nepiesātināto (labo) tauku, proteīnu, vitamīnu un minerālvielu avots. Iekļaujot riekstus kā uzkodu starp maltītēm, jūs samazināsiet risku augsta asinsspiediena un holesterola draudiem par 20%. Lai to izdarītu, dienā jāapēd nieka 4 mandeles J augstās uzturvērtības dēļ vidējais ieteicamais ikdienas daudzums ir 42 g.
- Pākšaugi- pupiņas, lēcas satur ļoti daudz šķiedrvielu un proteīna, kas ir vislabākā alternatīva sarkanajai gaļai (piesātināto tauku avots).
Ādas kopšanas trends 2016 nr. 2:
Agrīna biostimulācija
Šis ādas kopšanas trends balstās uz reģeneratīvās estētiskās medicīnas nozares principu ‘’turēt ādu tonusā’’ regulāri aktivizējot un pastiprinot ādas reģeneratīvos procesus. Tās ir ne-ķirurģiskas procedūras, ko uzsāk no 25 g.vecuma, un palīdz ādai ātrāk un biežāk atjaunoties, liekot tai izskatīties jaunākai un aizkavējot novecošanās procesus šūnu līmenī.
- Reģeneratīvas procedūras– augšanas faktoru injekcijas, RPR un mezoterapijas ‘’kokteiļi’’- īstā ādas šūnu biostimulācija- sejas un ķermeņa ādā vēlamā rezultātai sasniegšanai.
Mezoterapija ir allopātisku (tradicionālu), homeopātisku un bioloģiski aktīvu vielu mikroinjekcijas ādā (no 0,5 mm līdz 13 mm dziļumā). Ādas slānī ievadītās vielas injekciju veidā iedarbojas daudz efektīgāk nekā, tradicionāli to darot, ar kosmētiskajiem līdzekļiem. Šie kokteiļi, monopreperāti, dzīvnieku un augu valsts ekstrakti zemādas slānī veido rezerves, no kurām, pakāpeniski atbrīvojoties, tiek aktivizēti šūnu vielmaiņas procesi.
- Regulāras biostimulācijas procedūras, kas attālina botulīna toksīna (botokss) un fillera injekciju nepieciešamību. Nepieciešamības gadījumā- tās var savienot vienā seansā. Procedūras pamatā ir unikāla bioloģisko impulsu iedarbība uz muskuļiem un ādu. Biostimulācija paaugstina muskuļu tonusu, kuru ar gadiem mēs zaudējam. Pateicoties biostimulācijai tiek nodrošināts dabisks sejas ovāla liftings. Biostimulācijas sistēmā iekļauti vairāki desmiti bioloģisko impulsu, kas spēj ierosināt dabīgus fizioloģiskos procesus konkrētos audos – ādā, tauku šūnās, muskuļos, un jau pēc dažiem seansiem var sākt pamanīt izmaiņas savā sejā – grumbu samazināšana, ādas elastības paaugstināšana, sejas ovāla uzlabošana.
Mērķis ir novilcināt plastiskās ķirurģijas un/ vai šķidro implantu (pildvielu) ievadi, bet aktivēt savu ādas potenciālu šūnu līmenī.