Estētiskās dermatoloģijas un lāzeprocedūru iespējas vasarā.

Publicēts

Vasara ir atvaļinājumu laiks, mēs vēlamies pievērsties sev, varbūt arī mazliet pamainīt savu ārieni. Efektīvākais veids kā to paveikt ir vērsties pēc estētiskās dermatoloģijas palīdzības. Tomēr klasiski pastāv uzskats, ka lāzerprocedūras un radikālas ādas uzlabojošās procedūras vasarā neveic, kas tikai daļēji atbilst patiesībai. Šoreiz sīkāk par to, ko labāk darīt vasaras periodā, lai justos skaisti un risinātu biežākās estētiskā rakstura problēmas!

Radiofrekvence.

Vasara ir īstākais laiks sejas liftinga procedūrām ar radiofrekvenci. Šī sejas estētiskās dermatoloģijas procedūra ir patīkama un ļoti efektīva, kuras laikā tiek stimulēti mūsu pašu ādas vidējā slāņa dermas fibroblastu šūnas, kura rezultātā tiek sintēzēts kolagēns un elastīns.  Šie divi elementi atbild par ādas tonusu un elastību, sevišķi pie pirmām ādas novecošanās pazīmēm. Maksimālais efekts tiek panākts 25-28 dienu laikā, pilna kursa apjomā ietilpst 3 procedūras. Pacientam šī procedūra ir patīkama, jo tās laikā pacienta sejas vaigu un zemzoda dermas un zemādas audi tiek “izsildīti” ar radiofrekvences viļņiem līdz 44 grādiem pēc Celsija, kam ir pierādīta efektivitāte ādas liftingam (grumbiņu samazināšanās), limfodrenāžai un kopējā apjoma samazināšanai. Ādas virskārta procedūras laikā netiek iesaistīta un bojāta, kas ir svarīgi, jo šo procedūru ir atļauts veikt vasarā un nav nepieciešams lietot pastiprinātus saules aizsardzības pasākumus.  Sagatavošanās process un rehabilitācija pirms un pēc procedūras nav nepieciešams, jo procedūras laikā netiek traumēta āda, neveidojas tūska.

Rādiofrekvence (VenusViva) terapijas ādas stāvokļa dinamika terapiju uzsākot un pēc terapijas kursa: uzlabojas ādas kvalitāte, tonuss, samazinās postaknes rētas, izzūd pigmentācijas pēdas. Tas notiek tikai ekskluzīvi stimulējot ādas dermas dziļos slāņus.

Galvenās kontrindikācijas šāda tipa estētiskās dermatoloģijas procedūrām ir metāliskas struktūras, kas ir ievietotas zemādas slānī (mezo-diegi, zelta diegi), vai kādas metāliskas struktūras zemādā (titāna implanti), jo radiofrekvence šīs struktūras uzsilda, kas nav patīkami pat sāpīgi pacientam, retos gadījumos izraisa apdegumu un var stimulēt nevēlamu rētošanās procesu. Pacientiem ar dažādām blakussaslimšanām  nepieciešams konsultēties ar ārstu- dermatologu, kas šo procedūru veic.  Relatīva kontrindikācija ir nesen ievietoti hialuronskābes šķidrie implanti, jo radiofrekvence sekmē šo implantu ātrāku sadalīšanos. Līdz ar to, ja tiek plānota sejas ādas tonusa un atjaunošanās procedūras, Elos+ Sublime lāzeriekārta tiek izmantota pirmā, lai stimulētu mūsu audu dabisko spēju atjaunoties un tā mēs izskatāmies labāk jebkurā vecumā.

 *Lāzerprocedūras, ko vasarā tradicionāli neveic.

Pēciekaisuma pigmentācija pēc ablatīvās CO2/ERBY lāzeratjaunošanās procedūras. Netika ievērots bezsaules režīms.
Pēciekaisuma pigmentācija pēc ablatīvās CO2/ERBY lāzeratjaunošanās procedūras. Netika ievērots bezsaules režīms.

Sejas pigmentācijas, asinsvadu likvidēšana procedūras un fotoepilāciju, kā arī lāzerprocedūras labdabīgu veidojumu noņemšanai bez medicīniskām indikācijām vasaras sezonā neveic, jo pastāv komplikāciju risks, pastiprinātas saules ultravioleto staru ietekmes dēļ.

Pēciekaisuma pigmentācija pēc lāzerepilācijas.
Pēciekaisuma pigmentācija pēc lāzerepilācijas.

Rezultātā ir nekontrolēts dzīšanas process un nevēlamas pēciekaisuma pigmentācijas parādīšanās. Šīs estētiskās dermatoloģijas procedūras prātīgāk ir atstāt uz tumšākiem gadalaikiem, kad šādu procedūru efekts ir visparedzamākais un komplikāciju risks ir samazināts līdz minimumam. Parasti tās ir vismaz 6 nedēļas pēc pēdējās aktīvās sauļošanās.

*Visas estētiskās dermatoloģijas procedūras tiek saskaņotas ar ārstu-dermatologu, lai izlemtu par procedūru laikiem un iespējamām indikācijām un/vai kontrindikācijām atkarībā no gadalaika īpatnībām.

Svīšana un grumbiņas – vairs nav problēma vasarā.

Pastiprināta svīšana īpaši vasaras periodā ir nogurdinoša parādība gan vīriešiem, gan sievietēm. Svīšana ir mūsu dabiskā aizsargreakcija un pastiprinās galvenokārt uz stresa apstākļos.
topbanners-hypehidrosis-banner
 Mūsdienās efektīvākais veids estētiskajā dermatoloģijā kā spēt tikt gadā ar šo parādību ir botulīna toksīna (jeb tautā sauktā botoksa) injekcijas padušu apvidū (iespējams arī injekcijas roku un pēdu biezajā ādā individuāli konsultējoties ar ārstu). Botulīna toksīns nebloķē sviedru dziedzerīšu izvadus kā to dara antipersperanti un dezodoranti, kā rezultātā veidojas labvēlīga vide dažādu infekciju attīstībai, bet gan samazina samazina vietēju svīšanas intensitāti piem. padusēs, netraucējot šo struktūru normālu darbību. Citiem vārdiem – Jūs svīstat, bet ne tik intensīvi, lai tas Jūs traucētu ikdienas aktivitātēs. botoksi

Estētiskās dermatoloģijas procedūras ilgums 20 minūtes, kuras laikā padušu ādā tiek injicēts neliels daudzums botulīna toksīna. Efekts parādās tuvāko dienu laikā, un klasiski darbojas 8 mēnešus lēnām atjaunojoties svīšanas intensitātei. Šādas procedūras var atkārtot 1 reizi gadā. Jāņem vērā, ka paaugstināta temperatūra un alkohols noārda botulīna, tamdēļ vismaz 5 dienas nebūtu vēlams apmeklēt saunu un augstas intensitātes treniņu nodarbības, kā arī lietot alkoholu. Šo procedūru kategoriski neveic pacientiem ar neiroloģiskām saslimšanām, kuras izpaužas ar muskuļu atoniju, parēzēm un bērniem nesasniegušiem 18 gadu vecumu kā arī alerģiska reakcija uz kādām no ievadāmām vielām. Relatīvas kontrindikācijas ir vietēja ādas infekcija botulīna toksīna injekcijas vietās un antibiotiku kurss. Šādos gadījumos labāk ir pagaidīt šo procesu sadzīšanu un antibakteriālās terapijas kursa beigas.

Botulīa toksīna pielietojums “varžu kājiņu” ārstēšanā un profilaksē.

Pastiprināta mīmikas muskuļu aktivitāte noved pie pirmām novecošanās pazīmēm. Līdz ar to botulīna toksīna injekcijas sejas mīmikas muskuļos ir pierādīts un efektīvs veids estētiskā dermatoloģijā, kas pieder pie novecošanās profilaktiskiem pasākumiem. Botulīna toksīns nenoved pie muskuļu paralīzes ( pie pilnīgas muskuļu nekustības), bet gan pie samazinātas muskulatūras kustību intensitātes (parēzes). Galvenokārt tiek veiktas pieres horizontālās un vertikālās grumbiņās. Ļoti labs efekts tiek sasniegts tā saucamo acu “varžu kājiņu” profilaksē.

Ādas mitrināšanas procedūras.

Vasaras periodā jebkuram ādas tipam un vecumam ir nepieciešama pastiprināta mitrināšana. Pašreiz efektīvākais un mūsdienīgākais veids estētiskā dermatoloģijā kā to paveikt ir ādas biorevitalizācijas procedūras. Ādas maksimāla mitrināšana tiek panākta ievadot hialuronskābi gēla veidā dermas slānī (mūsu ādas dermas slāņa dabiskā molekula, kuras produkcija samazinās mums dabiski novecojot un pastiprināti noārdīta ārējo faktoru ietekmē kā, piemēram, saule, smēķēšana un tml.). Tādēļ galvenā šīs aktīvās vielas priekšrocība ir tā, ka šī viela neizraisa alerģiskas reakcijas, noārdās aptuveni 8-10 mēnešu laikā. Šī ir viena no pazīstamākajām vielām sejas estētiskajā dermatoloģijā. Viena hialuronskābes molekula pie sevis piesaista 100 ūdens molekulas, līdz ar to darbojas kā intensīvs mitrinātājs. Procedūras rezultāts ir uzlabota ādas virskārtas kvalitāte, tonis, sīkgrumbainības mazināšanās.

Biorevitalizācijas un fillera pilna kursa rezultāts.
Biorevitalizācijas un fillera pilna kursa rezultāts.

Hialuronskābe tiek ievadīta ādā, līdz ar to ir pierādīts, ka tas ir efektīvākais veids ādas mitrināšanai, sīko grumbiņu uzlabošanai salīdzinot ar aparāttehnoloģijas iespējām. Papildus šī tehnika sniedz iespējas strādāt ar ādu ap acīm aizpildot sīkās grumbiņas un vizuāli uzlabojot ādas stāvokli un atbrīvojot smaida pēdām – grumbiņām.

Procedūru nav vēlams veikt, ja ādā ir aktīvi iekaisuma perēkļi un infekcija. Speciāla sagatavošanās procedūrai nav nepieciešama. Pēc procedūras rehabilitācijas laiks vidēji 2-3 dienas, kuras laikā nepieciešams lietot saules aizsardzības pasākumus (SPF +30)!

Pildvielas.

Ādas novecošanās procesa shematisks apzīmējums un tauku nodalījumu atrofijas vietas – tie ir tie “nodalījumi”, kur tiek ievietoti mīkstie filleri.

Pēdējā dekādē populārākās estētiskās dermatoloģijas procedūras ir pildvielu injekcijas, ko veic cauru gadu. Sejas vaibstu kontūrēšana ar dziļām fillera injekcijām (jeb “lunch-brake procedure” no angļ.val. pusdienu pārtraukuma procedūra) neizmantojot plastiskā ķirurga skalpeli ir mūsdienīga novecošanas profilakses metode, kas kļūst arvien populārāka sabiedrībā tās daudzo priekšrocību dēļ, kuru ir iespējams veikt arī vasaras periodā.  Procedūrai prakstiski nav nepieciešami sagatavošanās periods, pacientam nav nepieciešama anestēzija. Procedūras laikā specifiskās vietās mīkstās pildvielas (fillers), kas būtībā ir biezas konsistences hialuronskābe tiek ievadīta speciālos zemādas nodalījumos, aizstājot ar dabisko novecošanas procesa audu zudumu, līdz ar to samazinot grumbiņu dziļumu. Hialuronskābes mīkstās pildvielas darbības  ilgums vidēji 16-18 mēneši.

Dziļo pildvielu rezultāts: samazinās nazolabiālās rievas dziļums, Tiek atjaunots zudušo "vaidziņu" sirdsveida apjoms.
Dziļo pildvielu rezultāts: samazinās nazolabiālās rievas dziļums, Tiek atjaunots zudušo “vaidziņu” sirdsveida apjoms.

Mūsdienu dermatoestētiskais princips ir novecošanas profilaktiskie pasākumi un kombinēta terapija – pielietojot lāzera un injekciju kombināciju, lai panāktu dabiskāko un labāko Jūsu versiju, nemainot Jūsu personības būtību.

Vienmēr Jūsu,

Ādas Akadēmija


*Šis teksts nes izteikti rekomendatīvu raksturu un ir izveidots ar informatīvu un izklaidējošu mērķi. Raksta saturs nevar tikt uztverts kā medicīnas speciālista konsultācija, diagnoze, vai ārstēšanas plāns. Vienmēr konsultējaties ar savu ārstējošo ārstu vai citu pilnvarotu speciālistu, ja Jums ir radušies jautājumi par savu veselības stāvokli!