Ādas tīrīšana: kā to pareizi veikt?

Publicēts

Pareiza ādas tīrīšana ir svarīgākais etaps ādas kopšanas procesā. To jādara regulāri divas reizes dienā: rītā un vakarā, lietojot katram sejas ādas tipam piemēroju tīrīšanas līdzekli, toniku un ādas mitrinošo līdzekli. Ne mazāk svarīgi ir tas, kā Jūs uzklājat šos kosmētoskos līdzekļus uz sejas.

 Ādas tīrīšanu un mitrināšanu ir jāveic pēc noteikta principa – ar vieglām, glaudošām masāžas kustībām minimāli iestiepjot sejas ādu. To var panākt ievērojot tā sauktās Langera līnijas.

Tās ir ādas šķelšanās līnijas, pa kurām āda ir visvieglāk iestiepjama, neradot grumbas. Šo līniju izvietojums atbilst kolagēno šķiedru kūlīšu izvietojumam. Langera līnijas ir nosauktas austriešu anatoma vārdā, kurš pirmais sistematizēja “Langera līnijas” un 1861. gadā publicēja rakstu par šo tēmu.

Šīs sejas ādas spraiguma līnijas, kas jāievēro jebkuras sejas ādas procedūras laikā ( piemēram, demakijāža, tīrīšana, mitrināšana ar krēmu, serumu un/vai ampulu) ir izvietotas sekojoši:

  1. Kakla priekšējā daļā tās iet virzienā no kakla pamatnes uz zodu.
  2. No zoda virzienā uz auss ļipiņu pa apakšžokļa līniju.
  3. No lūpu kaktiņa līdz auss ārējai ejas tragus
  4. Langera līnija no deguna spārniem iet virzienā pa vaigu kauliem līdz auss skrimšļa augšējam polam.
  5. Klājot kosmētiskos līdzekļus uz deguna jāsāk no deguna spārniem vertikālā virzienā uz deguna sakni, pieres viduspunktā mainot virzienu uz deniņiem.
  6. Āda ap acīm salīdzinot ar sejas ādu ir ļoti plāna. Līdz ar to tai nepieciešama īpaša kopšana obligāti ievērojot Langera masāžas līnijas lietojot ikdienas kosmētiskos līdzekļus. Ādu ap acīm nedrīkst stiept. Jebkuru līdzekli iemasē ar vieglām pliķējošām kustībām ar III vai IV pirksta spilventiņiem. Vismazāko iestiepumu ādā ap acīm var panākt ar apļveida masāžas kustībām sākot no augšējā plakstiņa kaktiņa virzienā uz acs ārējo malu un apakšējā plakstiņa ārējā kaktiņa virzienā uz deguna sakni.

Ievērojot ādas ikdienas tīrīšanas un mitrināšanas rituālu pa Langera līnijām saglabājas ādas tvirtums, nostiprinās sejas mīmikas muskulatūra, samazinās sejas tūskainība un līdz ar to priekšlaicīgi neveidojas grumbiņas.


*Šis teksts nes izteikti rekomendatīvu raksturu un ir izveidots ar informatīvu un izklaidējošu mērķi. Raksta saturs nevar tikt uztverts kā medicīnas speciālista konsultācija, diagnoze, vai ārstēšanas plāns. Vienmēr konsultējaties ar savu ārstējošo ārstu vai citu pilnvarotu speciālistu, ja Jums ir radušies jautājumi par savu veselības stāvokli!