Patiesais sejas ādas tips.

Publicēts

Lai sāktu aizdomāties par jaunākajām modes tendencēm kosmetoloģijā ir jāsāk no pašiem pamatiem. Es runāju par Jūsu ādas tipu, fototipu, ādas faktisko stāvokli.

Kāds ir Jūsu ādas tips? Cik labi Jūs panesat saules iedarbību? Kāds ir pašreizējais ādas stāvoklis? Tie ir tie paši pirmie jautājumi un ko ir jāatbild, lai sāktu aizdomāties par skaistu ādu, jo no tā cik labi Jūs pazīstat savu sejas un ķermeņa ādu ir atkarīgs pilnīgi viss – gan kosmētiskie mazgāšanas līdzekļu veids, ko lietot ikdienā, gan dekoratīvās kosmētikas izvēle, gan, ak vai,  Jūsu pašapziņa.

Dabā nepastāv ne labas un sliktas ādas, lielākoties tās ir nepareizi koptas.  Šī iemesla pēc vairākums dodas pēc konsultācijas pie kosmētisko veikalu pārdevējām, kosmētiķiem, vai labākajā gadījumā pie ārsta-dermatologa. Galējais variants šie cilvēki seko reklāmai, kas sola visu jūsu vēlmju izpildīšanos vienā tūbiņā.

Klasiski dermatoloģijā un kosmetoloģijā izšķir četrus ādas tipus – normāla, sausa, taukaina un kombinēta āda (taukaina + sausa vai taukaina+ jūtīga). Pēdējā laika hīts ir pievienojies piektais tips –  jutīga āda, kas var būt gan iedzimta (nosliece uz paplašinātiem asinsvadiem biežāk vaigu rajonā un ap deguna spārniem, kur āda ir visplānākā)  gan iegūta, respektīvi, āda reaģē ar apsārtumu uz kādu no ārējiem faktoriem.

Kā noteikt savu sejas ādas tipu?

Ja mēs vēlamies zinātniski pieiet šim jautājumam mājas apstākļos un maksimāli precīzi noteikt savu ādas tipu, ir nepieciešams izpildīt  testu.

  1. Noņemiet dekoratīvo kosmētiku. Nomazgājiet seju ar maigu tīrīšanas līdzekli ( alkohola, ziepes nesaturošs tīrīšanas līdzeklis, piem. pieniņš), nosusināt seju ar dvieli – veiciet vieglas glaudošas kustības, neberžot un nekairinot sejas ādu.
  1. Nogaidiet vienu stundu! Šajā laikā,  āda atgriežas savā dabiskajā stāvoklī – atjaunojas sejas ādas mitruma līmenis, tauku un sviedru dziedzeru aktivitāte un pH līmenis, kuras arī tālāk  noteiks sejas ādas tipu. Šajā laikā, lūdzu, nepieskarieties sejai – tas var to kairināt, līdz ar to rezultāts būs neprecīzs.
  1. Sadaliet tīru salveti 4 vienādās daļās un ar katru salvetes gabaliņu noslaukiet atsevišķu sejas nodalījumu: 1) pieri; 2) degunu; 3) vaigus; 4) zodu
  2. Analizējam rezultātus, ko mēs redzam uz katras salvetes, īpašu uzmanību jāpievērš «T – zonai».

    Пример комбинированного типа кожи. Желтый - жирная кожа в зоне Т. Голубой - жирная кожа в зоне О. Фиолетовый - сухая кожа в зоне С.
    Kombinētas ādas piemērs. Dzeltenā krāsā taukaina āda – “T-zona”, zilā krāsā apzīmēts zoda apvidus – “O-zona”,, violetā krāsā jūtīga āda – “S zona”.
  • Ja stundu pēc mazgāšanas ādas tonis ir vienmērīgs, to nepavada “velkoša”, dedzinoša diskomforta sajūta, apsārtums, un uz salvetēm nav redzams lieks aplikums – tas ir normāls ādas tips.

  • Ja āda kļuvusi spīdīga un uz visām 4 salvetēm ir redzams aplikums – bāli dzeltenā krāsā, redzamas paplašinātas poras, komedoni (aizsprostotas poras ar saturu), tad tas ir radies tauku dziedzeru pārprodukcijas rezultātā, tad Jums  ir taukains ādas tips.

  • Ja šādas izpausmes vērojamas tikai «T – zonas» apvidū (piere, deguns, zods), bet vaigu apvidū tādu sajūtu nav – tad āda ir kombinēta (parastās ādas tipu kombinācijas ir taukaina+sausa, taukaina+normāla, taukaina+jūtīga).

  • Ja aplikumu nav, bet uz salvetēm ir zvīņām līdzīgi «nolobījumi», ir redzams virspusējais ādas zīmējums (bieži to jauc ar mazām krunciņām), vai “sausuma saliņas” un to pavada subjektīvas sūdzības uz sejas – pēc mazgāšanas ar ūdeni ir nepatīkama «velkoša» sajūta īpaši vaigu apvidū- āda ir sausa.

  • Ja āda uz mazgāšanu ar ūdeni, kosmētiskajiem līdzekļiem reaģē ar apsārtumu (hiperēmiju), tūsku un/vai subjektīvu «dedzināšanu vaigos», ir pastāvīgs apsārtums uz vaigiem un zoda un ir redzamas asinsvadu zvaigznītes uz apsārtumu fona tad Jums ir jūtīgs ādas tips.

Biežākās ādas tipu un stāvokļu kombinācijas.Picture1

 


*Šie testi nes izteikti rekomendatīvu raksturu un ir izveidots ar informatīvu un izklaidējošu mērķi. Raksta saturs nevar tikt uztverts kā medicīnas speciālista konsultācija, diagnoze, vai ārstēšanas plāns. Vienmēr konsultējaties ar savu ārstējošo ārstu vai citu pilnvarotu speciālistu, ja Jums ir radušies jautājumi par savu veselības stāvokli!