Dubultzoda cēloņi un risinājumi

Rakstu sagatavoja ārsts dermatologs, imunologs, estētiskās medicīnas speciālists dr. Tatjana Ļiņova. Es kā Kolumbs Jums, mans mīļais lasītāj, atklāšu Ameriku. Ne viss kas ir zem zoda ir liekie tauki. Cīņai ar lieko zem zoda mūsu ārstu kosmetologu arsenāla ir daudz instrumentu – sākot ar botulīntoksīna ievadi pēc “full-face” protokola, fokusētās ultraskaņas ierīces izsildīšana jeb HIFU…

Mīti un patiesība par “skaistuma špricītēm”, 1.daļa

Šajā rakstu sērijā es vēlētos atbildēt uz bieži sastopamām neskaidrībām un mītiem, kas tad īsti Latvijas Republikā var sniegt estētiskās medicīnas pakalpojumus (biežāk sastopamās procedūras kā filleri, botulīntoksīna injekcijas, diegi) un kādi soļi būtu jāsper, lai izvēlētos speciālistu Latvijā maksimāli droši. Pirmajā daļā vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, kā tam vajadzētu strādāt Latvijā un kāda…

Difūza hiperpigmentācija

Īsumā Raksts publicēts žurnālā “Latvijas Ārsts”, maija numurā. Ādas difūza hiperpigmentācija ir bieži sastopama problēma ambulatorā dermatologa praksē un var izpausties dažādās formās. Biežākie difūzas hiperpigmentācijas sastopamie veidi ir: melazma, pēciekaisuma pigmentācija lentigo jeb ārējo faktoru izraisīta hiperpigmentācija, biežāk, ultravioleto staru (UV) radītais fotobojājums vasarasraibumi, kas būtībā ir labdabīga ādas hipermelanoze. [1.]. Līdzīgi kā citas…

C vitamīns un āda

Cik labs ir C vitamīns ādai?  Ja Jūs esat kaut mazliet interesējušies par kosmetoloģiju un anti-age medicīnu, Jūs noteikti esat dzirdējuši par C vitamīnu. Tas kosmētiskajos produktos ir pārstāvēts tirgū ļoti plaši. C vitamīns pateicoties to pozitīvajiem efektiem ir viena no visplašāk pieejamām aktīvām substancēm  pretnovecošanās medicīnā, tai skaitā arī kosmetoloģijā.  Esmu pārliecināta, ka šajā pandēmijas laikā…

Četri veidi, kā seja noveco

Lai pievērstos sarunām par jaunības atgūšanu un dažādām sejas procedūrām, es Jūs iepazīstināšu ar to, kā mēs novecojam. Es nenogurstu atkārtot, ka novecošanās ir komplekss pasākums –  noveco visas ādas (epiderma, dermas) un zemādas struktūras (zemādas tauku pakešu, saistaudi, muskuļi un saites kā arī skeleta kauli) laika gaitā. Rezultātā mainās sejas apjomu izvietojums un sejas kontūra…

Tava imunitāte

Vispārīgi ar terminu “imunitāte” apzīmē mūsu organisma aizsardzības spēju pret dažādiem iebrucējiem jeb patogēniem (patogēns var būt vīruss, baktērija, baktēriju ražotie produkti jeb toksīni, kā arī dažādi parazīti) izraisot pret to imūno atbildi. Mūsu imunitāte nav viens konkrēts orgāns – tā ir sarežģīta orgānu sistēma, pie kuras pieder sarkanās kaulu smadzenes, liesa, limfmezgli, vesela šūnu…

Ādas pigmentācija

Ādas pigmentācijas terapijas iespējas

Ir laiks uzveikt ādas pigmentāciju! Ikviena sieviete vēlas skaistu, veselu ādu bez pigmentācijas plankumiem un, ziniet, ka tas ir iespējams! Jābūt vien pacietīgai un jāvirzās soli pa solim pretī ādai bez neglītajiem plankumiem! Pigmentācija mūsdienās ir ļoti izplatīta, tāpēc parādās arvien vairāk veidu un iespēju ar to cīnīties. Kā atpazīt pigmentāciju un kāds ceļš ejams,…

Ādas mitrināšanas veidi

Ādas mitrināšanas veidi Ūdens ir vitāli nepieciešams visām organisma šūnām, it īpaši ādai. Ādas elasticitāti nodrošina tas, ka ādas virsējā raga slāņa šūnas – keratinocīti satur 30% ūdens. Ja šūnām trūkst mitruma, āda signalizē ar sausumu, jutīgumu un lobīšanos. Caur ādu diennaktī tiek zaudēts aptuveni 500 ml šķidruma. Kas veicina sausu ādu? To var veicināt…

Mākslīgie nagi un manikīrs

Sievietes ikdiena vairs nav iedomājama bez koptiem nagiem, svaiga manikīra un krāsainas ilgnoturīgas lakas kārtas. Interesanti, ka ne vienmēr ar krāsotiem nagiem lepojās tikai daiļā dzimuma pārstāves.

Probiotikas manā kosmētikā

Kosmetoloģijas produktu industrija un dermatoloģijas nozare ietekmējoties no “Pasaules cilvēka mikrobioma projekta” datiem ar katru gadu arvien vairāk pievēršas “karstai” tēmai – ādas mikrobioms un inovatīvai ādas disbiozes  terapijai ar “labajām” baktērijām jeb probiotikām kosmētiskajos līdzekļos. Tiesa gan šīs dzīvās baktērijas veikalu plauktu  nopērkamā kosmētikas klāstā ir pareiz sastopamas salīdzinoši reti un veido uz 2018.…